TÝŽDEŇ VEDY A TECHNIKY

Deti a svet techniky

Svet sa mení rýchlym tempom. Čo sa dnešné deti naučia dnes, zajtra už nemusí stačiť. Existujú však zručnosti, ktoré im vo svete rýchlych zmien môžu vždy pomôcť. Tieto zručnosti a pracovné návyky je potrebné začať vytvárať už od raného veku. Práve preto sa pedagógovia Základnej školy J.G. Tajovského v Banskej Bystrici rozhodli v rámci Týždňa vedy a techniky pozvať do priestorov Centra techniky predškolákov z okolitých materských škôl. Pre 85 detí z MŠ Buková 22, MŠ Na Lúčkach 2 a MŠ Šalgotarijánska 5 pripravili hravé dopoludnie zamerané na rozvoj jemnej motoriky, zrakovej, sluchovej, hmatovej percepcie i tvorivosti.

Drobné pršteky predškolákov usilovne strihali, lepili, maľovali, prevliekali špagátiky, dierkovali, otláčali, štikali klieštikmi, stavali Lego Dacta technik, spoznávali geometrické tvary. S neobyčajnou mierou trpezlivosti a podpory ich koučovali deviataci zo základnej školy. A výsledok bol skvelý – spokojnosť, hrdosť, radosť z vykonanej práce a v rúčkach predškolákov krásny vlastnoručne vyrobený darček pre mamičku, otecka alebo súrodenca. Dúfame, že po tejto vydarenej aktivite sa bude spolupráca ZŠ J.G.Tajovského a materských škôl v okolí rozvíjať ešte intenzívnejšie.