Olympijský festival detí a mládeže

Dňa 25. mája 2023 sa konal pod záštitou Mesta Banská Bystrica v areáli ZŠ J.G.Tajovského športový poldeň v rámci Olympijského festivalu detí a mládeže (OFDM). Zúčastnili sa ho žiaci troch obvodných škôl: ZŠ Spojová, ZŠ Moskovská a ZŠ J.G. Tajovského.

Olympijský deň bol slávnostne otvorený olympijskou hymnou a príhovorom Mgr. Ivety Dlhošovej – ZRŠ. Odznel sľub rozhodcov i športovcov a zapálenie olympijského ohňa.

Malých športovcov podporili aj olympionici Martina Hrašnová a Miroslav Úradník.

Po slávnostnom otvorení nasledovali individuálne súťažné disciplíny v behu na 60 m, skoku do diaľky, hode medicimbalom a v štafetovom behu. Tímy jednotlivých škôl si zmerali svoje sily v turnaji vo vybíjanej a futbale.

Prialo nám krásne slnečné počasie a všade panovala výborná nálada a súťaživá atmosféra. Deti bojovali v duchu fair play, podujatie bolo preverením športových schopností žiakov, bojového ducha a úsilia. Aj keď všetci nemohli stáť na najvyšších stupňoch, každý sa cítil ako víťaz. Tí najúspešnejší odchádzali na krku s medailou či víťazným pohárom.