Navštívil nás pán minister

Navštívil nás pán minister !

Piatok 14.mája 2021 bol pre nás mimoriadne vzácny a dôležitý deň. Svojou návštevou nás poctil minister školstva Branislav Gröhling. Cieľom jeho návštevy bolo oboznámiť sa s progresívnym školským kurikulom najmä v oblasti technického a digitálneho vzdelávania žiakov. V konštruktívnej debate hľadali spolu s primátorom Banskej Bystrice Jánom Noskom a riaditeľom školy Milanom Pápayom možnosti, ako pomôcť škole naplniť ambiciózne a náročné ciele školy. Pozrel si priestory CETECH-u, novú učebňu robotiky a projekciu ďalších zámerov v oblasti rozvoja školy.

Pán minister neobišiel ani žiakov. Druháčikov prekvapil uprostred čitateľskej dielne, tretiaci mu poskytli návrhy, aké zmeny by mohol v školách urobiť. Odmenil ich pochvalnými slovami a upomienkovými darčekmi. Odchádzajúceho ministra odprevádzali žiaci potleskom a mávaním.

Sme presvedčení, že pán minister a pán primátor urobia všetko preto, aby sa škola v Podlaviciach rozvíjala, napredovala a stala sa vzorom pre ostatných.