Ciele školy

ŠKOLSKÝ VZDELÁVACÍ PROGRAM

Vízia: Chcem sa učiť, lebo viem prečo a ako

Ciele školy sú zamerané na rozvoj kľúčových kompetencií žiakov, aby boli pripravení na celoživotné vzdelávanie sa a život v spoločnosti.

Strategické ciele školy

• SC 1: Do roku 2030 zmeniť filozofiu vzdelávania tak, aby flexibilne reagovala na potreby rýchlo meniacich sa spoločenských požiadaviek na kompetencie absolventov škôl vo vzťahu k zvyšovaniu zamestnanosti v regióne/štáte.
  • SC 2 : Do roku 2030 profilovať školu na ZŠ techniky a digitálnych technológií.
  • SC 3: Do roku 2030 vytvoriť personálne a materiálno- technické podmienky pre zvýšenie kvality vzdelávania a poskytovaných služieb.
  • SC 4: Škola sa stane centrom pre celoživotné vzdelávanie všetkých generácií, kultúru, šport a spoločenské aktivity občanov Banskej Bystrice.

Princípy školského vzdelávacieho programu

• princíp kvality
  • princíp riadenia ľudských zdrojov
  • princíp demokratizácie a decentralizácie